فیلر های جلدی (به عنوان ژل های پر کننده فرورفتگیهای پوستی هم شناخته می شوند) ترکیباتی عمدتا از جنس اسید هیالورونیک غیر حساسیت زا NASHA  هستند که توسط متخصصین پوست و جراحان ترمیمی جهت اصلاح نسبی برخی انواع چینهای پوستی مانند چینهای خط خنده و نیز اصلاح شکل برخی اجزای صورت مانند لبها استفاده می شوند.

همچنانکه ذکر شد این مواد عمدتا از جنس اسید هیالورونیک هستند که یک ماده تشکیل دهنده اجزای سیمان بین سلولی بدن انسان به شمار می رود. به همین دلیل یکی از محسنات این گروه فیلرها موقت بودن اصلاح ناشی از آنها است. به عبارت دیگر بعد از حدود یکسال تا 90% ماده تزریق شده توسط بدن جذب خواهد شد. این امر بروز مواردی مثل جابجا شدن محل فیلر تزریق شده ، بروز واکنشهای جسم خارجی طولانی مدت و بسیاری اشکالات دیگر را کاهش می دهد.

در مقابل فیلرهای دائمی نیز وجود دارند که بعد از تزریق بصورت جسم خنثی در داخل بدن تا مدت مدیدی باقی می مانند. گرچه اصلاح ایجاد شده توسط این گروه فیلرها دوام بیشتری دارد اما همچنین بروز مواردی مانند واکنش های ایمنی یا جابجا شدن ماده تزریق شده در میان این گروه شایعتر بوده و برخی موارد انجام جراحی های خاص جهت تخلیه ژل را ضروری می سازد.

 

آدرس : خیابان ولیعصر ، خیابان توانیر (شهید عباسپور) ، میدان توانیر (شهید عباسپور) ، جنب بانک توسعه تعاون ، پلاک 9 ، طبقه چهارم ، واحد 20

تلفن : 8994-8819-021 و 8755-8819-021