شاید برای شما هم این سوال مطرح شده باشد که  متخصصین پوست (درماتولوژیستها) چه آموزشهایی را در دوران تخصص خود فرا می گیرند و به اتکای آن چه تواناییهایی خواهند داشت. شاید تا همین ده سال قبل عمده کار درمانی متخصصین پوست مربوط به بیماریهای مزمن پوستی و نیز تطاهرات پوستی بیماریهای داخلی بود. اما با گذشت زمان و بالا گرفتن درخواست مراجعین رفته رفته اصلاح تغییرات غیر بیماریزای پوست مانند تغییرات ناشی از افزایش سن نیز با عنوان طب زیبایی در محدوده کار این گروه از پزشکان قرار گرفت ....

کلیه پزشکانی که دوره آموزشی طبابت عمومی خود را پشت سر گذاشته و فارغ التحصیل شده اند در صورت تمایل و بعد از شرکت در آزمون سراسری دستیاری پزشکی می توانند وارد سیستم آموزشی تخصص پوست شوند.

دوره آموزشی این شاخه از تخصصهای پزشکی 4 سال است که در طی آن دستیاران به تدریج تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماریها و اختلالات پوستی و نیز برخی تطاهرات پوستی که نشان از یک بیماری داخلی دارند را بصورت علمی و عملی در کنار اساتید خود فرا می گیرند. در پایان این دوره 4 ساله و بعد از دفاع از رساله علمی ، دستیاران با شرکت در آزمونهای پره بورد (گواهینامه) و بورد (دانشنامه) صلاحیت تشخیص و درمان بیماریهای پوستی را بطور مستقل کسب می کنند و بعنوان متخصص پوست (درماتولوژیست) شناخته می شوند.

این گروه از پزشکان اطلاعات وسیعی در خصوص ساختار و آناتومی پوست ، علل بروز بسیاری از اختلالات جلدی و درمانهایی که تا امروز برای این اختلالات پیشنهاد شده است دارند. همچنین غالبا در انجام تکنیکهای مربوط به طب زیبایی که مورد تایید مراجع معتبر علمی دنیا قرار دارند توانا می باشند.

درکل می توان گفت چنانچه در خصوص ظاهر و یا عملکرد بخشی از بافت پوست مورد غیر عادی مشاهده شود این پزشکان مرجعی مناسب برای دریافت مشاوره و اقدامات درمانی متناسب در صورت نیاز به شمار می روند.

آدرس : خیابان ولیعصر ، خیابان توانیر (شهید عباسپور) ، میدان توانیر (شهید عباسپور) ، جنب بانک توسعه تعاون ، پلاک 9 ، طبقه چهارم ، واحد 20

تلفن : 8994-8819-021 و 8755-8819-021